Results

USA Preps Halloween 2023 - Friday, October 27th - Sunday, October 29th, 2023, Las Vegas, NV

Colleges Who Attended this Event
College logo
Kaulana Gould
University of Hawaii at Manoa
College logo
Mike Forsythe
Florida International University
College logo
Nathan Ohta
University Of Nevada, Reno
College logo
Kevin Montgomery
Jackson State University
College logo
Justin Deme
University Of Nevada, Reno
College logo
Rikkelle Miller
Bluefield State College
College logo
Carl Bivins
Missouri Valley College
College logo
Jaden Williams
University of Providence
College logo
Nicole Hennessey
Embry-Riddle Aeronautical University - Prescott
College logo
Karsten Williams
University of Providence
College logo
Michael Mckelpin
Bethel College (Kansas)
College logo
Christopher Batista
Menlo College
College logo
John Barry
California Lutheran University
College logo
Jared Sotelo Jr.
Buena Vista University
College logo
Jared Sotelo
Buena Vista University
College logo
Maddi Bieber
Muhlenberg College
College logo
Giselle Bahena
Case Western Reserve University
College logo
Michael Hunter
Los Angeles Harbor College
College logo
Ben Knopf
Blue Mountain Community College


TO VIEW 16U & 18U SUNDAY MATCHUP BRACKETS or 14U SCHEDULE, CLICK BUTTONS BELOW.
Sundays games for 16U and 18U will determined by Saturdays pool play games. Teams will be placed into 4 team groups based on pool standings.
(1st-2nd vs 1st-2nd), (3rd-4th vs 3rd-4th), etc... 14U plays straight schedule since there are 6 teams in that division.



  GAME LOG: Winners in Green. Ties in Blue
 GM# FLDDateTime Visitor Home
 1 F1 10-28-2023  8:00 AM A1 Firecrackers Brashear/Hicks 18u 13 vs.A2 Athletics Mercado-Carroll 3 
 2 F2 10-28-2023  8:00 AM A4 Colorado Altitude 3 vs.A3 Dirtdogs - Idaho 9 
 3 F3 10-28-2023  8:00 AM C1 Firecrackers Brashear/Hicks 18u Red 6 vs.C2 CA Grapettes Hollingsworth  0 
 4 F4 10-28-2023  8:00 AM C4 Lil Rebels Julia 9 vs.C3 Idaho Intensity 18U 1 
 5 F5 10-28-2023  8:00 AM E1 Firecrackers Brashear/Hicks 18 vs.E4 Washington Angels 16U Futures Hiner 0 
 6 F6 10-28-2023  8:00 AM E2 Batbusters Spingola Meyer 2 vs.E5 New Mexico Premier  2 
 7 F1 10-28-2023  9:45 AM A2 Athletics Mercado-Carroll 10 vs.A4 Colorado Altitude 0 
 8 F2 10-28-2023  9:45 AM A3 Dirtdogs - Idaho 2 vs.A1 Firecrackers Brashear/Hicks 18u 11 
 9 F3 10-28-2023  9:45 AM C2 CA Grapettes Hollingsworth  0 vs.C4 Lil Rebels Julia 10 
 10 F4 10-28-2023  9:45 AM C3 Idaho Intensity 18U 4 vs.C1 Firecrackers Brashear/Hicks 18u Red 8 
 11 F5 10-28-2023  9:45 AM E3 Preps Academy 14U - Hansen/Crowder 11 vs.E1 Firecrackers Brashear/Hicks 4 
 12 F6 10-28-2023  9:45 AM E5 New Mexico Premier  4 vs.E4 Washington Angels 16U Futures Hiner 2 
 13 F1 10-28-2023  11:30 AM A3 Dirtdogs - Idaho 0 vs.A2 Athletics Mercado-Carroll 6 
 14 F2 10-28-2023  11:30 AM A1 Firecrackers Brashear/Hicks 18u 4 vs.A4 Colorado Altitude 10 
 15 F3 10-28-2023  11:30 AM C3 Idaho Intensity 18U 17 vs.C2 CA Grapettes Hollingsworth  1 
 16 F4 10-28-2023  11:30 AM C1 Firecrackers Brashear/Hicks 18u Red 3 vs.C4 Lil Rebels Julia 11 
 17 F5 10-28-2023  11:30 AM E1 Firecrackers Brashear/Hicks 14 vs.E2 Batbusters Spingola Meyer 4 
 18 F6 10-28-2023  11:30 AM B4 Preps Academy 18U - Floyd 8 vs.B3 CV Blue Sox Elite 3 
 19 F1 10-28-2023  1:15 PM G1 East Idaho Force 16U - Wallis 4 vs.G2 Spark Fastpitch 7 
 20 F2 10-28-2023  1:15 PM G3 Lil Rebels Rodriguez 9 vs.G4 Washington Thunder 16U 0 
 21 F3 10-28-2023  1:15 PM G5 Softball 101-Pagan/Ibarra (16) 6 vs.G6 Central Valley Valkyrie  10 
 22 F4 10-28-2023  1:15 PM B1 NV Ruthless Peralta  1 vs.B2 So Cal Athletics Johnson/Krueger 13 
 23 F5 10-28-2023  1:15 PM E4 Washington Angels 16U Futures Hiner 8 vs.E2 Batbusters Spingola Meyer 5 
 24 F6 10-28-2023  1:15 PM E5 New Mexico Premier  4 vs.E3 Preps Academy 14U - Hansen/Crowder 17 
 25 F1 10-28-2023  3:00 PM G1 East Idaho Force 16U - Wallis 16 vs.G6 Central Valley Valkyrie  4 
 26 F2 10-28-2023  3:00 PM G2 Spark Fastpitch 1 vs.G3 Lil Rebels Rodriguez 7 
 27 F3 10-28-2023  3:00 PM G5 Softball 101-Pagan/Ibarra (16) 5 vs.G4 Washington Thunder 16U 2 
 28 F4 10-28-2023  3:00 PM B2 So Cal Athletics Johnson/Krueger 1 vs.B4 Preps Academy 18U - Floyd 16 
 29 F5 10-28-2023  3:00 PM B3 CV Blue Sox Elite 4 vs.B1 NV Ruthless Peralta  13 
 30 F6 10-28-2023  3:00 PM E3 Preps Academy 14U - Hansen/Crowder 14 vs.E4 Washington Angels 16U Futures Hiner 0 
 31 F1 10-28-2023  4:45 PM G3 Lil Rebels Rodriguez 8 vs.G1 East Idaho Force 16U - Wallis 9 
 32 F2 10-28-2023  4:45 PM G2 Spark Fastpitch 0 vs.G5 Softball 101-Pagan/Ibarra (16) 16 
 33 F3 10-28-2023  4:45 PM D1 Preps Academy 18U - Cali 7 vs.D2 Firestorm Villa 9 
 34 F4 10-28-2023  4:45 PM D4 Softball 101 - Pagan/Sotelo/Roldan (18) 5 vs.D3 Washington Thunder 18U 6 
 35 F5 10-28-2023  4:45 PM B3 CV Blue Sox Elite 0 vs.B2 So Cal Athletics Johnson/Krueger 8 
 36 F6 10-28-2023  4:45 PM B1 NV Ruthless Peralta  5 vs.B4 Preps Academy 18U - Floyd 5 
 37 F1 10-28-2023  6:30 PM G6 Central Valley Valkyrie  12 vs.G4 Washington Thunder 16U 7 
 38 F2 10-28-2023  6:30 PM D2 Firestorm Villa 7 vs.D4 Softball 101 - Pagan/Sotelo/Roldan (18) 3 
 39 F3 10-28-2023  6:30 PM D3 Washington Thunder 18U 4 vs.D1 Preps Academy 18U - Cali 6 
 40 F4 10-28-2023  6:30 PM H1 CA Grapettes Hollingsworth 14U 1 vs.H2 Lil Rebels Vern/Thomason 6 
 41 F5 10-28-2023  6:30 PM H3 Puget Sound Havoc (WA) 4 vs.H4 Athletics Mercado Carroll 2027 3 
 42 F6 10-28-2023  6:30 PM H5 Lil Rebels Davis-Paiva 12 vs.H6 Washington Thunder 14U 0 
 43 F1 10-28-2023  8:15 PM H1 CA Grapettes Hollingsworth 14U 12 vs.H6 Washington Thunder 14U 3 
 44 F2 10-28-2023  8:15 PM D3 Washington Thunder 18U 8 vs.D2 Firestorm Villa 6 
 45 F3 10-28-2023  8:15 PM D1 Preps Academy 18U - Cali 10 vs.D4 Softball 101 - Pagan/Sotelo/Roldan (18) 0 
 46 F5 10-28-2023  8:15 PM H2 Lil Rebels Vern/Thomason 11 vs.H3 Puget Sound Havoc (WA) 7 
 47 F6 10-28-2023  8:15 PM H5 Lil Rebels Davis-Paiva 12 vs.H4 Athletics Mercado Carroll 2027 6 
 57 F1 10-29-2023  8:00 AM A1 Firecrackers Brashear/Hicks 18u 5 vs.B4 Preps Academy 18U - Floyd 2 
 58 F2 10-29-2023  8:00 AM A2 Athletics Mercado-Carroll 3 vs.B2 So Cal Athletics Johnson/Krueger 8 
 59 F3 10-29-2023  8:00 AM E3 Preps Academy 14U - Hansen/Crowder 8 vs.G3 Lil Rebels Rodriguez 3 
 60 F4 10-29-2023  8:00 AM E1 Firecrackers Brashear/Hicks 10 vs.G5 Softball 101-Pagan/Ibarra (16) 6 
 61 F5 10-29-2023  8:00 AM E5 New Mexico Premier  5 vs.G1 East Idaho Force 16U - Wallis 8 
 62 F6 10-29-2023  8:00 AM E4 Washington Angels 16U Futures Hiner 13 vs.G6 Central Valley Valkyrie  6 
 63 F1 10-29-2023  9:45 AM A1 Firecrackers Brashear/Hicks 18u 7 vs.B2 So Cal Athletics Johnson/Krueger 3 
 64 F2 10-29-2023  9:45 AM A2 Athletics Mercado-Carroll 7 vs.B4 Preps Academy 18U - Floyd 8 
 65 F3 10-29-2023  9:45 AM E3 Preps Academy 14U - Hansen/Crowder 9 vs.G5 Softball 101-Pagan/Ibarra (16) 6 
 66 F4 10-29-2023  9:45 AM E1 Firecrackers Brashear/Hicks 22 vs.G3 Lil Rebels Rodriguez 2 
 67 F5 10-29-2023  9:45 AM E5 New Mexico Premier  6 vs.G6 Central Valley Valkyrie  7 
 68 F6 10-29-2023  9:45 AM E4 Washington Angels 16U Futures Hiner 2 vs.G1 East Idaho Force 16U - Wallis 7 
 48 F5 10-29-2023  11:30 AM H3 Puget Sound Havoc (WA) 5 vs.H1 CA Grapettes Hollingsworth 14U 1 
 49 F6 10-29-2023  11:30 AM H2 Lil Rebels Vern/Thomason 1 vs.H5 Lil Rebels Davis-Paiva 3 
 69 F1 10-29-2023  11:30 AM C3 Idaho Intensity 18U 18 vs.D2 Firestorm Villa 0 
 70 F2 10-29-2023  11:30 AM C2 CA Grapettes Hollingsworth  4 vs.A4 Colorado Altitude 9 
 71 F3 10-29-2023  11:30 AM C4 Lil Rebels Julia 12 vs.D1 Preps Academy 18U - Cali 1 
 72 F4 10-29-2023  11:30 AM C1 Firecrackers Brashear/Hicks 18u Red 17 vs.D3 Washington Thunder 18U 7 
 50 F5 10-29-2023  1:15 PM H6 Washington Thunder 14U 4 vs.H4 Athletics Mercado Carroll 2027 9 
 73 F1 10-29-2023  1:15 PM C3 Idaho Intensity 18U 11 vs.A4 Colorado Altitude 3 
 74 F2 10-29-2023  1:15 PM C2 CA Grapettes Hollingsworth  1 vs.D2 Firestorm Villa 6 
 75 F3 10-29-2023  1:15 PM C4 Lil Rebels Julia 12 vs.D3 Washington Thunder 18U 2 
 76 F4 10-29-2023  1:15 PM C1 Firecrackers Brashear/Hicks 18u Red 7 vs.D1 Preps Academy 18U - Cali 6 
 77 F6 10-29-2023  1:15 PM E2 Batbusters Spingola Meyer 9 vs.G2 Spark Fastpitch 2 
 51 F1 10-29-2023  3:00 PM H2 Lil Rebels Vern/Thomason 24 vs.H6 Washington Thunder 14U 4 
 52 F2 10-29-2023  3:00 PM H4 Athletics Mercado Carroll 2027 5 vs.H1 CA Grapettes Hollingsworth 14U 2 
 53 F3 10-29-2023  3:00 PM H3 Puget Sound Havoc (WA) 12 vs.H5 Lil Rebels Davis-Paiva 2 
 78 F4 10-29-2023  3:00 PM A3 Dirtdogs - Idaho 2 vs.B1 NV Ruthless Peralta  6 
 79 F5 10-29-2023  3:00 PM D4 Softball 101 - Pagan/Sotelo/Roldan (18) 3 vs.B3 CV Blue Sox Elite 12 
 80 F6 10-29-2023  3:00 PM G4 Washington Thunder 16U 4 vs.E2 Batbusters Spingola Meyer 6 
 54 F1 10-29-2023  4:45 PM H4 Athletics Mercado Carroll 2027 3 vs.H2 Lil Rebels Vern/Thomason 6 
 55 F2 10-29-2023  4:45 PM H1 CA Grapettes Hollingsworth 14U 7 vs.H5 Lil Rebels Davis-Paiva 5 
 56 F3 10-29-2023  4:45 PM H6 Washington Thunder 14U 1 vs.H3 Puget Sound Havoc (WA) 8 
 81 F4 10-29-2023  4:45 PM A3 Dirtdogs - Idaho 13 vs.B3 CV Blue Sox Elite 5 
 82 F5 10-29-2023  4:45 PM D4 Softball 101 - Pagan/Sotelo/Roldan (18) 0 vs.B1 NV Ruthless Peralta  16 
 83 F6 10-29-2023  4:45 PM G2 Spark Fastpitch 0 vs.G4 Washington Thunder 16U 8 
 


<<-- Back to Archives List